Porträtt av döden

Porträtt av döden är ett interaktivt detektiv-spel där du som huvudkaraktären ska lista ut vem som mördade Catti Brandelius. Under din undersökning så kommer du finna ledtrådar och människor som du kommer behöva utöva information från och hitta det sanna svaret på vem som mördade Catti Brandelius.

Hemsida

https://vallut33.wixsite.com/website/blank-sida

Spela

Roller

Ossian – Ljud, Speldesign, Story, Ledarskap
Otilia – Programmering
Adam – Grafik
Valter – Speldesign och Level Design
Mino – Grafik

Screenshots

2 thoughts on “Porträtt av döden

  1. hur gör man när man har telefonen och låst upp toaletten? det går inte att göra nåt sen, inte med lappen vid kroppen, inte med det som finns vid krukorna och inte vid toaletten för det kommer ett hänglås på bilden. polisens padda har också hänglås.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Please reload

Vänta ...